מדור לדור - כתבה של רותי ברמן - חדשות נתניה
המרכז ללימודי אמנויות הבמה - דור פלס

המרכז ללימודי אמנויות הבמה - דור פלס  מדור לדור

דור פלס חוזר לנתניה. בעצם הוא לא עזב אותה. דור, במאי ומורה למשחק מזה 25 שנים, בוגר אוניברסיטת  תל אביב בחוג לתיאטרון, תואר ראשון בבימוי ומשחק, ולימודי תואר שני  - בבימוי.

פלס הקים רשת 'דור סדנאות לימודי תיאטרון ומשחק'  -  בתל אביב, עמק חפר ונתניה - ומלמד ב'אקדמיה לאמנויות המופע' של האוניברסיטה הפתוחה בתל  אביב, המעניקה תואר אקדמאי במשחק לבוגריה. כמו כן מרצה דור בפני מוסדות ואירגונים שונים בנושא הופעה, דיבור ועמידה מול קהל, כזו הנוסכת ביטחון ומפיגה פחד במה משתק.

בראשית הקריירה שיחק דור בתיאטראות הקאמרי, הבימה, תיאטרון אורנה פורת לילדים ובסימטה, שם גילם תפקיד ראשי במשך כ-7 שנים בהצגה "סינים סינים". במהלך הקריירה בחר פלס להתרכז בבימוי. הוא ביים עשרות הצגות למבוגרים, ילדים ונוער ברחבי הארץ ובתיאטרון הבימה, הסימטה, צוותא ועוד. הבימוי התאפיין בסיגנון ייחודי עליו קיבל צל"ש כאות הוקרה והערכה. הצגות "קערת העץ", "הפרדס"  ו"מים גנובים" זכו בפרסים בפסטיבל  "כל העולם במה" בצוותא, תל אביב, במסגרת עבודתו כמנהל האמנותי ובמאי הבית, כאן אצלנו, בתיאטרון העירוני נתניה במשך 15 שנה.  

מה לומדים בדור סדנאות?

"התלמידים מתנסים באופן חוויתי בהכרת הכלים העומדים לרשות כל אדם: ריכוז, דמיון, אומץ/העזה, כנות, הבעה קולית וגופנית, אינטנסיביות, אמת, גמישות ועוד. ההתנסות כוללת דינמיקה קבוצתית וכן עבודה אישית עם הבמאי בה הוא מקבל משוב להתפתחות ולהתקדמות בהתאם לצרכיו ומטרותיו האישיות והכל באווירה בטוחה, חמה ויצירתית"

למי מתאימה הסדנה?

"למבוגרים (18+). לכל המעוניין לגלות ולהכיר את יכולותיו האישיות, את כוחו ועוצמתו, את צורת התנהלותו עם עצמו ובקבוצה. לפגוש מהי עבודת השחקן בהנחייה מקצועית, לכל מי שרוצה להעצים את הופעתו בפני קהל, לשפר תקשורת ונוכחות, לבסס ביטחון עצמי, לרכוש כישורי מנהיגות ולהעצים את עצמו."

היכן מתקיימות הסדנאות?

"בנתניה, תל אביב ועמק חפר."

במה עוסקת הרצאתך "עמידה בפני קהל"?

"כל מי שעומד מול קהל לא נמצא שם סתם. יש לו צורך להעביר מסר, רעיון, ידע, לגייס אנשים, כסף, יזמות למטרה מסוימת, אידיאולוגיה וגם רגש - ההרצאה מכוונת לגירוי ולמקסום העוצמה והאפקטיביות של המסר! 

הכלים הם כמו כלי השחקן: קול, עצמה, גיוון, אנרגיה, בחירת המילים והשפה, קצב, טיימינג, דיקציה. גוף, זקיפות, עמידה או ישיבה, נשימה, שחרור, שליטה בתנועות והתמצאות במרחב, זרימה, אסרטיביות, אינטנסיביות וחדות."

 המילים/הטקסט הם רק עשרה אחוז מהמסר, דור מבהיר, אם משתמשים בכל הכלים הללו ניתן לשדרג את ההופעה ל- 100 אחוז. חווית הכיף והקלות בלנהל את עצמך בהופעה משכנעת בשיעור, הרצאה, בית משפט, אודישן, ראיון עבודה או פשוט בשיחה. להצליח להעביר מסר וגם רגש ולהשאיר רושם בצורה משוחררת מגרה עניינית ואפקטיבית היא חוויה אדירה בתחושתה ותוצאותיה מרשימות."

 

למי מתאימה ההרצאה?

"וועדי עובדים, מוסדות וארגונים. מורים, מאמנים, יזמים, מנהלים, עורכי דין, אנשי שיווק ומכירות, רואי חשבון, קוסמים, מרצים וכיו"ב."
                                                                                                                        לדף הבית
טואול - בניית אתרים