1. אודות -על הבמאי
  2. /
  3. מידע נוסף
  4. /
  5. מאמרים
  6. /
  7. לימוד תיאטרון
https://dorsadnaot.blogspot.com/
052-4377447 

לימוד תיאטרון

לימוד תיאטרון – שאלות נפוצות


אם התשוקה לבמה קיימת בכם וכבר מגיל צעיר אהבתם להופיע ולהיות במרכז תשומת הלב – אין ספק שלימודי תיאטרון הם מה שאתם מחפשים. לימוד תיאטרון מציע לסטודנטים הכשרה מקיפה בתחום מתוך מטרה להעניק להם את כל היכולות הדרושות להשתלב בהפקות תיאטרון. מסלול הלימודים כולל השכלה עיונית ומעשית. כל הסטודנטים משתתפים בהצגות והפקות של בית הספר. 

מסלולי לימוד תיאטרון זוכים לביקוש רב בארץ ובעולם. על מנת לתת מענה לביקוש הרב נפתחו בכל רחבי הארץ מסלולי לימוד רבים ומגוונים. תכנית הלימודים נקבעת בהתאם לסוג המסלול והיקפו. לימודי תיאטרון במסגרת של תואר ראשון נחשבים למקיפים ביותר (מסלול שדורש 3 שנות לימוד). מסלולים קצרים (סדנאות) יותר מאפשרים לימודי ערב ולימוד בשעות נוחות. ניתן לבחור גם במסלול לימודים ממוקד למשחק מול מצלמה או עמידה מול קהל. 

אלו תכנים עיקריים נלמדים?

1.יסודות הדרמה 
2.מושגי יסוד בתיאטרון ומחזות
3.שיעורי משחק פסיכודרמה
4.כתיבת מחזות ומוזיקה לתיאטרון
5.היסטוריה של התיאטרון

תנאי קבלה ללימודי תיאטרון

דרישות הקבלה במוסדות האקדמיים כוללים שקלול של ציוני הבגרות וציון מבחן פסיכומטרי. מלבד זאת, המועמדים ללימודים מתבקשים לעבור מבחן קבלה מעשי וראיון אישי. לכל מוסד לימודים דרישות והנחיות משלו כך שכדאי לפנות אליהם באופן אישי ולברר מה צריך לעשות בשביל להתקבל. 

קהל היעד הוא מועמדים שאוהבים תיאטרון ומעוניינים להשתלב בעתיד בתעשייה בארץ ובעולם. המסלול מיועד לשחקנים, מפיקים, במאים ותלמידים שמעוניינים לעסוק בתפאורה, סאונד ותאורה. מסלול הלימוד מעניק את כל הידע ההתחלתי הדרוש להתחלת עבודה בתיאטרון. במהלך הלימודים ניתן להירשם אל קורסים נוספים שעוסקים באיפור, כתיבה, בניית בובות, סאונד, תפאורה ועוד. הסטודנט הוא זה שמרכיב את המסלול שלו ומכוון את דרכו. 


מה ההבדל בין לימוד תיאטרון לבין לימודי משחק?

בעוד העיקר בלימודי משחק הוא התנסות מעשית, מסלולי לימוד תיאטרון כוללים הרבה יותר קורסים תיאורטיים. תכני הלימוד במסלולי תיאטרון מלמדים את הסטודנטים איך להבין את התיאטרון לעומק ולחוות אותו בכמה רבדים. נדגיש שלימודי התיאטרון כוללים גם התנסות מעשית במשחק, בימוי, עיצוב תלבושות, תפאורה, הפקה ועוד. הלימוד הוא חוויתי ותיאורטי בו זמנית. 

טואול - בניית אתרים